Agencja Poradnictwa Zawodowego

 

Wszyscy musimy podejmować decyzje o wyborze pracy i zawodu, czasem wiele razy w życiu. Jednak nie zawsze jesteśmy z tych wyborów zadowoleni, niezależnie od sprawowanych funkcji i poziomu wykształcenia. Nic dziwnego, bowiem nie jest to proste! Byłoby znacznie łatwiej gdybyśmy przedtem wiedzieli, jakie mamy umiejętności, predyspozycje i talenty i jak je należy rozwijać. Warto sobie uświadomić, że sukces zależy przede wszystkim od nas samych, od naszego przygotowania i rzetelnej pracy, albowiem nic na świecie nie powstaje bez trudu i wysiłku.

Powinniśmy przez całe zawodowe życie kontynuować pracę nad swoim losem i potencjałem, by wzmacniać oraz rozwijać swoje mocne strony – a jest to możliwe tylko poprzez ustawiczną pracę nad sobą i edukację.

Wszyscy  powinni wiedzieć, że pracodawca zatrudnia pracownika, nie po to, by mu pomóc wyjść z bezczynności czy ubóstwa, lecz dlatego, że sam potrzebuje „pomocy” – w realizacji swoich planów (misji swojej firmy). Dlatego każdy poszukujący pracy, przygotowujący się do rozmowy kwalifikacyjnej musi wiedzieć, co może konkretnej firmie zaproponować i jak jego praca będzie przydatna w dalszym rozwoju tej firmy, jakie korzyści wniesie do zespołu itp. Takie myślenie powoduje, że poszukujący pracy nie prosi o pomoc w trudnej dla siebie sytuacji życiowej, a niejako proponuje pracodawcy swój wysiłek intelektualny i fizyczny.

 

Warto sobie uświadomić, że charakter zatrudnienia w XXI wieku bardzo się zmienił, gdyż zmienił się rynek pracy oraz model rozwoju społeczeństwa. Coraz trudniej o stałe zatrudnienie, gdzie wykonuje się proste fizyczne prace, bez ponoszenia odpowiedzialności. Każda nowa praca wymaga nowej wiedzy i umiejętności oraz ciągłej aktualizacji tejże wiedzy w świecie nieustannych, dynamicznych zmian.

 

Jak to zrobić? Warto przyjść do Agencji Poradnictwa Zawodowego. Pomożemy zbadać talenty, predyspozycje zawodowe, mocne i słabe strony, a następnie wspólnie opracujemy dokumenty aplikacyjne, IPD, a przynajmniej CV. Uczniowie naszych szkół otrzymują porady za darmo.

 

Zapraszam serdecznie, naprawdę warto!

 

Maria Żylińska

 

główny specjalista ds doradztwa zawodowego